Peregrynacja obrazu św. Józefa

Nie jeden, a dwa obrazy św. Józefa rozpoczęły swoją peregrynację po rodzinach tej parafii.

We wtorek 30 marca br. w parafii pw. Matki Boskiej Anielskiej w Nowej Wsi Grodziskiej rozpoczęła się peregrynacja obrazu św. Józefa po domach i mieszkaniach wiernych. Tego dnia do Parafii przybył p. Jędrzej Rams, redaktor „Gościa Niedzielnego”, który wygłosił dla zgromadzonych w świątyni świadectwo dotyczące swojej zażyłości ze św. Józefem oraz opowiedział o łaskach, jakie Opiekun Zbawiciela wyprasza całej Rodzinie, która się Jemu zawierzyła. Po parafii wędrować będą dwa wizerunki Opiekuna Zbawiciela – jeden po wspomnianej wsi, drugi po Sędzimirowie. Pierwszy zostanie uroczyście zainstalowany na zakończenie peregrynacji w kościele parafialnym, drugi w sędzimirowskiej świątyni . Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obrazy powrócą do świątyń na koniec listopada br.

Peregrynację poprzedziła nowenna do św. Józefa, w której modlono się we wszystkich intencjach, jakie zostawili parafianie. Później symbolicznie znalazły się one w księdze peregrynacji, która towarzyszy obrazowi w wędrówce po domach.

– Zaplanowaliśmy wymianę obrazu z zadbaniem o przepisy pandemiczne. Tak żeby rodziny nie bały się o swoje zdrowie. Dlatego obraz wędruje do rodziny na jedną dobę, następnie znowu na dobę wraca do kościoła, tutaj jest dezynfekowany i na trzeci dzień może go spokojnie i bez obaw odebrać kolejna rodzina. To ważne. Rodzinom się to podoba i wpisują się do specjalnego grafiku – mówi ks. Łukasz Langenfeld, proboszcz miejsca.

Inicjatywa parafii jest owocem trwania Roku Świętego Józefa w Kościele.

Za: https://legnica.gosc.pl/doc/6795509.Nowa-Wies-Grodziska-Sw-Jozef-ruszyl?fbclid=IwAR2RNHYbA70m_83wcpgIcls_sNZpNCx_e5r333dQY6lx-0jA52_BaAWo6-Y


Dodaj komentarz