Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych na Jasną Górę

Dnia 12 czerwca, na zakończenie Białego Tygodnia, Dzieci Pierwszokomunijne ze swoimi Rodzinami i miejscowymi Parafianami (w sumie niemal 70 osób z Nowej Wsi Grodziskiej i Sędzimirowa) udały się na dziękczynną pielgrzymkę do tronu Jasnogórskiej Pani.

Rozpoczęto od wspólnej Drogi Krzyżowej na wałach i zwiedzania Jasnej Góry, a następnie udano się do tamtejszej bazyliki, a później do kaplicy Cudownego obrazu, gdzie mali mieszkańcy Nowej Wsi Grodziskiej – jako przedstawiciele wszystkich obecnych na Mszy św. dzieci po I Spowiedzi i Komunii św. – uczestniczyli w Eucharystii, zajmując miejsca w prezbiterium („za kratą”), będąc w bezpośredniej bliskości czczonej od sześciuset lat ikony Matki Bożej.

Podczas Mszy św. sprawowanej dla wielu grup dzieci pierwszokomunijnych z całej Polski, której przewodniczył i homilię wygłosił nasz Ksiądz Proboszcz, Dzieci i Rodzice z Nowej Wsi czynnie włączyli się w liturgię słowa oraz modlitwę wiernych. Na zakończenie Eucharystii Dzieci odczytały akt zawierzenia i oddania się w opiekę Matki Bożej, który – wcześniej podpisany przez każde dziecko – został złożony na ołtarzu przy Cudownym Obrazie Jasnogórskim.

Po wizycie u Matki Bożej wszyscy przemieścili się do Krasiejowa, by w równie atrakcyjny sposób przeżyć kolejną połowę dnia, zdobywając nową wiedzę i umiejętności – w Parku Nauki i Rozrywki, zwiedzając Park Dinozaurów oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólne pielgrzymowanie, modlitwę, naukę, rozrywkę i zabawę 🙂

Polecamy całą Parafię opiece Matki Bożej z Jasnej Góry.

Dodaj komentarz