02 PAŹDZIERNIKA 2022 R.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA


 

 1. Dziś podczas sumy w NWG dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różańce, Pisma Święte i książeczki.
 2. Dzisiaj w kościołach w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię św.
 3. Dziękuję dwudziestoosobowej grupie Parafian za udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca, która wczoraj odbywała się w Krzeszowie.
 4. Dziękuję osobom troszczącym się o naszą Parafię i o świątynie. Dziękuję p. Krystynie z Sędzimirowa i jej Dzieciom za ofiarę na spłatę kredytu. Dziękuję za sprzątanie kościołów. …………
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych, ze względu na wyjazd związany ze Szkołą, w tym tygodniu wyjątkowo będą w czwartek – o dotychczasowych godzinach. Spowiedź przed Mszą św. – w NWG w piątek, w Sędzimirowie w niedzielę.
 6. Rozpoczęliśmy miesiąc Różańca św. Odmawiajmy go jak najczęściej, nie tylko w październiku. Zapraszamy DZIECI, MŁODZIEŻ i DOROSŁYCH w NWG codziennie o godz. 17:00 na Msze św., a w niedziele o godz. 8:00 i 12:00 – na ich zakończenie będą nabożeństwa różańcowe. W Sędzimirowie – w środy i w niedziele na zakończenie Mszy św. Jeśli w dni powszednie będą dwie Msze św., to nabożeństwo zawsze będzie po pierwszej Mszy. W październiku za wspólnotowe odmówienie różańca możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Jest już NOWA KSIĘGA INTENCJI MSZALNYCH na 2023 r. W tym tygodniu na internetowej stronie Parafii pojawią się wszystkie intencje już w niej zapisane na cały przyszły rok. Proszę sprawdzić terminy – szczególnie osoby, które już dokonały rezerwacji, czy wszystko się zgadza.
 8. W piątek, 07.10. wspominamy MB Różańcową. Serdecznie zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe wszystkich Parafian, a w szczególności członków Róż Żywego Różańca i tych, którzy chcieliby do tych wspólnot dołączyć. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie i kawę w Sali Parafialnej.
 9. Na Koncert Wiedeński mamy już komplet chętnych. Pojedziemy busem i samochodami osobowymi. Osoby z listy rezerwowej na tę chwilę nie jadą. Jeśli coś się zmieni, poinformuję Państwa o tym.
 10. Na pielgrzymkę do Ziemi Świętej nie mamy już wolnych miejsc – ewentualnych kolejnych chętnych zapisujemy na listę rezerwową. Mamy jeszcze 14 miejsc na pielgrzymkę do Francji (m.in. Paryż, Lourdes, La Salette). Szczegóły są na plakatach i na stronie internetowej Parafii. Zapraszamy.
 11. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który wiąże się także ze wsparciem uzdolnionej młodzieży z biednych rodzin, celem opłacenia ich nauki. W naszej Parafii tradycją stały się też papieskie kremówki. Dziś muszę się zorientować, czy składamy zamówienie i w jakiej ilości.
 12. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia!