28 LUTEGO 2021 R. – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w życie Parafii. Dziękuję za ofiarę złożoną przez Państwa Halinę i Stanisława na paramenty liturgiczne. Dziękuję kolejnym Rodzinom za ofiary na obraz św. Józefa, a także na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję wszystkim za ubiegłotygodniowe ofiary na tacę inwestycyjną, które przeznaczamy po połowie na spłatę kredytu i na nowe nagłośnienie do kościoła w NWG oraz na spłatę kredytu i na wyświetlacz w Sędzimirowie. Bóg zapłać!
  Już teraz dziękuję za dzisiejsze wsparcie misji i misjonarzy. Ofiary do puszek (po Mszy św.).
 1. Dziękuję Rodzinom troszczącym się o nasze świątynie:
  NWG: Jurczyk Ewa i Marek, Orłowska Cecylia i Edward (za panią Bielak). Proszę, by w tym tygodniu o kościół zadbały Rodziny Państwa: Orłowska Anetta, Poznar Jan, Gil Bolesław, Gil Paweł, Bajda Krzysztof.
  SĘDZIMIRÓW: Proszę, by w tym tygodniu o kościół zadbały Rodziny Państwa: Chodowany Tadeusz, Gawron Agnieszka, Nogaj Wioleta, Sojka Jolanta.
 1. Nabożeństwa wielkopostne: DROGA KRZYŻOWA – w piątki w Sędzimirowie o godz. 16:00 z Mszą św. zamiast środy i w Nowej Wsi po godz. 17:00. GORZKIE ŻALE – w niedziele w Sędzimirowie po godz. 10:00 w Nowej Wsi po sumie. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny. Spowiedź przez cały Post przed Mszą św.: Sędzimirów w środy/piątki, NWG w pon., wt., czw.
 2. Zgodnie z ustaleniami z piątku, dziś po Mszy zapraszam do zakrystii dzieci, które chcą w najbliższy piątek poprowadzić DK. Proszę także dorosłych, którzy chcą poprowadzić DK 12.03.
 3. W zakrystii są do nabycia kartki świąteczne, a od piątku będą też świece wielkanocne. Prowadzona jest też zbiórka starych świec/wosku. Proszę o przynoszenie ich do zakrystii. Pozbędziemy się problemu, a przy okazji pomożemy potrzebującym. Bóg zapłać!
 4. W piątek po DK przyjmuję zapisy do bierzmowania (deklaracje na stoliku przy prezbiterium). Spotkanie organizacyjne za tydzień po sumie.
 5. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 6. Pamiętajmy, że przyszło nam żyć w czasie epidemii. Bardzo proszę i apeluję dbajmy o siebie i o innych. W kościele obowiązują dystans, dezynfekcja i maseczki. W świątyni może przebywać 1os./15m2. Prosimy o codzienną modlitwę o ustanie pandemii, o zdrowie dla chorych, o siłę i mądrość dla lekarzy oraz wszystkich pracujących i wspierających służbę zdrowia; o roztropność dla rządzących i dla nas wszystkich.