21 listopada 2021 r.


34 Niedziela Zwykła


Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dziś przeżywamy ostatnią niedzielę roku kościelnego, poświęconą Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, któremu oddajemy we władanie i opiekę nas, nasze Rodziny i naszą Parafię. Dziś, odpowiadając na prośbę abp. Gądeckiego, w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na utrzymanie ośrodków dla migrantów.
  2. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w życie parafii i Kościoła. Dziękuję za ubiegłotygodniowe ofiary do puszek dla chrześcijan prześladowanych w Libanie. Dziękuję Państwu Oldze i Markowi z Wojcieszyna za ofiarę na spłatę kredytu oraz p. Gieni za ofiarę na WSD. Zgodnie z ustaleniami z Żywym Różańcem, proszę jego członków i wszystkich chętnych Parafian o domowe przetwory i trwałą żywność dla WSD. Dziękuję za prace przy Domu Parafialnym Panom: Markowi, Zbyszkowi, Andrzejowi, Frankowi, Alkowi, a także Paniom przygotowującym posiłki. Dziękuję za przynoszone telefony, zegarki, biżuterię, monety, które przekażemy na misje.
  3. Dziękuję Rodzinom troszczącym się o nasze świątynie. Dziękuję: Marii Polak, Tadeuszowi Pitera, Teresie Grygorcewicz, Krystianowi Kapral, Zuzannie Baszczak. Proszę: Siwko Mateusz, Wiśniewski Krzysztof, Bezak Katarzyna, Roztoczyńscy, Michnej Ewa. SĘDZIM.: Dziękuję i proszę: Lampart Dorota i Łukasz, Hodowana Irena, Siejewska Irena.
  4. Udało się nam zrealizować marmuryzację i barokizację pulpitu z miejsca przewodniczenia. Uczyniono to w pracowni konserwatora zabytków, aby ujednolicić całość prezbiterium i dostosować pulpit do pozostałych elementów i barw ołtarza.
  5. Za tydzień rozpoczynamy adwent. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy św. otrzymamy poświęcone opłatki oraz plan wszystkich celebracji, jakie będą odprawiane w naszej Parafii w kolejnych miesiącach. W komplecie będzie też list, który do nas napisał Ksiądz Biskup oraz programem misji parafialnych, które rozpoczniemy w połowie grudnia br.
  6. Za tydzień w SĘDZIMIROWIE Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii św.
  7. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia. Pamiętajmy, że żyjemy w czasie epidemii. Bardzo proszę i apeluję dbajmy o siebie i o innych. W kościele obowiązują dystans, dezynfekcja i maseczki. Codziennie módlmy się o ustanie pandemii i o zdrowie dla wszystkich.