01 października 2023 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 

  1. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w życie Parafii. Dziękuję Rodzinom, które w ubiegłym tygodniu przyjęły Księdza Prałata na posiłek, dziękuję za ofiary złożone na tace, które były naszym podziękowaniem dla niego oraz za ofiarę pielgrzymów, którą dołożyłem do opłacenia honorarium Księdza Prałata za zastępstwo i posługę wśród nas. Dziękuję Panu Danielowi i Panu Markowi za przekopanie i odwodnienie łąki naprzeciw plebanii. Dziękuję Panu Mieczysławowi Jędrasiakowi za podarowanie nam kamienia potrzebnego do tych i kolejnych prac. Dziękuję Rodzinom, które dbały o kościół i jego otoczenie. Proszę, by w najbliższych tygodniach troskę tę podjęły Rodziny następujących Osób: NWG – Gołębiowska Agnieszka, Pisarska Krystyna, Mickiewicz Ewa, Kowal Barbara, Czernatowicz Bożena.   SĘDZIMIRÓW  – Lisowska Jadwiga, Walasek Ewa, Dobrucki Krzysztof, Sojka Kazimierz, Sojka Wiktoria.
  2. Dziś zmianą tajemnic Żywego Różańca rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy całe Rodziny do NWG codziennie o godz. 17:00 na Msze św., (w niedziele godz. 8:00 i 12:00) – na ich zakończenie będą nabożeństwa różańcowe (w Sędzimirowie – w środy i w niedziele). Za wspólnotowe i pobożne odmówienie różańca w tym miesiącu, każdorazowo możemy zyskać odpust zupełny.
  3. Dziś podczas Sumy w NWG dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i I Komunii św. otrzymają różańce. Pierwsza Komunia, zgodnie z życzeniem Rodziców, będzie 26 maja.
  4. Od dziś jest już nowa księga intencji – można zarezerwować wszystkie potrzebne terminy Mszy św. na 2024 r. Zapraszam.
  5. W najbliższą sobotę, dn. 07 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, będziemy pielgrzymowali na Jasną Górę. Zabierzemy się tam autokarem razem ze wspólnotą Amazonek z Legnicy. Serdecznie zapraszam na ten wyjazd członków Żywego Różańca, Amazonki i wszystkich chętnych Parafian. Zapisy w zakrystii.
  6. Dnia 15 października będziemy przeżywali Ogólnopolski Dzień Papieski, który wiąże się także ze wsparciem uzdolnionych młodych osób z biednych rodzin, celem opłacenia ich nauki. Na ten cel zbieramy ofiary do puszek i przeznaczamy ofiary z rozprowadzanych kremówek papieskich. W związku z tym przyszło do nas zapytanie o ich ilość. Podobne jak w ubiegłych latach będą „pakiety”. Dziś musimy zorientować się, ile takich pakietów mamy zamówić. Kto z Państwa życzy sobie nabyć kremówki w Dniu Papieskim, za dwa tygodnie? (liczymy!)
  7. Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!